Musisz uaktualnić Flash Player'a Sprawdź jaką posiadasz aktualnie wersję..

Au-Pair

LEXIS - Szkoła Języków Obcych - Przedstawiciel Zagranicznych Szkół i Uniwersytetów


LEXIS - Szkoła Języków Obcych - Przedstawiciel Zagranicznych Szkół i Uniwersytetów
ul. Marszałkowska 2 lok 6
00-545 Warszawa
tel./fax (22) 625 53 86,
tel. 625 72 98, 622 25 23
www.lexis.edu.pl
e-mail:lexis@lexis.edu.pl

UWAGA!: zapraszamy a darmowe kursy języka angielskiego dla młodzieży, współfinansowane ze środków unijnych...więcej--->

AuPair
W przeciwieństwie do innych agencji aupair LEXIS od razu podaje kandydatom do wyjazdu gotowe oferty - dane rodzin które w chwili obecnej szukają opiekunek do dzieci. Kandydat ma możliwość wybrania rodziny, która najbardziej mu odpowiada. Możesz też zgłosić swoją kandydaturę do programu z dużym wyprzedzeniem. Pozwoli to na dobór rodziny z uwzględnieniem Twoich preferencji.


Program aupair to kilkumiesięczne lub kilkunastomiesięczne pobyty za granicą dla osób w wieku 18-30 lat (najczęściej dziewcząt, ale również chłopców) w charakterze aupair, czyli młodej osoby pełniącej rolę opiekunki mogącej pomóc w opiece nad dziećmi. Rodziny zapraszające aupair w zamian za opiekę nad dziećmi i niewielką pomoc w obowiązkach domowych (25-30 godzin tygodniowo) oferują zakwaterowanie, wyżywienie oraz kieszonkowe na własne wydatki. Aupair jest traktowana jak członek rodziny, często bierze aktywny udział w we wszystkich wydarzeniach i uroczystościach rodzinnych, podróżuje i wyjeżdża z całą rodziną na wakacje.

Ponadto, co jest najważniejsze, osoba zatrudniona jako aupair ma możliwość praktycznej nauki języka, poznawania nowych ludzi i kultury danego kraju. Aupair ma również zagwarantowaną możliwość uczęszczania na kursy językowe. Za kurs płaci sama lub koszty kursu pokrywa rodzina. Zależy to od indywidualnych ustaleń z rodziną. Aupair jest traktowane jako program wymiany kulturalnej, nie zatrudnienia.


Zasady zatrudnienia aupair w Europie regulowane są przez uchwaloną przez Radę Europy konwencję nr 68, która określa wyjazdy aupair jako formę pośrednią między pobytem studenckim a wyjazdem do pracy i reguluje formalne zasady zatrudnienia i wynagrodzenia.


Podróżowanie i nauka języka w ramach programu aupair jest niezwykle popularne na całym świecie. M3ode osoby ze wszystkich kontynentów decydują się na spędzenie kilku miesięcy lub całego roku jako aupair za granicą aby nauczyć się języka, poznać kulturę i codzienne życie w danym kraju.


Poznaj warunki i oferty wyjazdów http://www.lexis.edu.pl/au_pair.htm